Anketa 1+1: Čím oslovit nové kolegy? Chce to mít jasnou vizi i hodnoty

Ptali jsme se na tyto otázky:


1) Co je dnes třeba nabízet, aby člověk získal nové schopné kolegy?

2) Co byla vaše první práce (brigáda, zaměstnání), kdy jste si vydělali větší peníze? Jak na ni vzpomínáte?

Martin Kouřil
obchodní ředitel

1) Sebe, svoji hodnotu, zkušenosti, schopnost ukázat cestu, být partnerem v rozvoji a komunikaci.

2) Já byl v podstatě od dětství duší pojišťovák, nicméně první brigádu jsem absolvoval v 16 letech ve skladu ve sklárně v Teplicích. Tam jsem pochopil, že jsem se pro fabriku nenarodil. Ta neefektivita, zaměstnanecký mind set, to vše na mě dýchalo z každého rohu. Pevně doufám, že je to dnes aspoň o kousek jiné.

Michal Hrubý
regionální ředitel

1) Je potřeba říkat pravdu, být důvěryhodný a transparentní. Věřím, že nejen takto může člověk získat nové kolegy, ale především získat kolegy na dlouhodobou spolupráci. A o to v naší branži jde zejména. Finanční svět je o dlouhodobé a kvalitní práci, kde vše potřebuje svůj čas. A já nechci a nebudu ve svém profesním životě říkat a nabízet něco, čemu bych nevěřil. Proto jsem rád, že můžu spolupracovat právě s Broker Trustem.

2) Brigád jsem měl spoustu. Ale nejvíce vzpomínám na svoji první pracovní zkušenost v bance, kdy jsem jako mladý kluk (poměrně vyjukaný) přišel do banky a začal pracovat na pokladně. V té době jsem pracoval s různými typy měn – spoustu bankovek a prožíval každodenní stres, zda večer neobjevím nějaký pokladní schodek, nebo jsem nepřijal nějaký falzifikát. Byla to velmi zajímavá zkušenost, na kterou dodnes vzpomínám. Formovala mě a ukázala mi hodnotu peněz, které si sám mohu vydělat. Naučil jsem se vážit si práce, komunikovat s klienty a být pokorný.

Bohuslav Černý
regionální ředitel

1) Je potřeba být autentický, vydefinovaný a pracovat systematicky s dlouhodobým nasazením. 

2) Už v 5 letech jsem vybíral vstupné na toalety v ZOO v Ústí nad Labem u rodinné restaurace. V 90. letech jsem vydělával pár stokorun denně, ale spokojil jsem se i s výplatou v naturáliích. Žvýkačky s tetovačkou jsem nosil po všech kapsách.

Jiří Sláma
regionální ředitel

1) Soustředíme hodně pozornosti na nástroje. Já však dám nejvíce na vztahy. Pokud máte kolem sebe ty správné kolegy, jejich podporu a ochotu pomoci, tak pak je to největší výhra.  Kolegy, kteří vás navíc posouvají profesně i lidsky, to je opravdu ohromná hodnota. Možná mi chvilku trvalo to pochopit, ale dnes je to z mého pohledu klíčová veličina.

2) Jsem ta generace, která chodila na chmelové brigády. Takže první peníze jsem vydělal na chmelu. Chtěl jsem využít čas efektivně a měl jsme štěstí, že jsem do dvojice dostal kamaráda, který to viděl stejně. Takže jsme se opravdu snažili. To se tehdy moc nenosilo a ledacos jsme si od spolužáků vyslechli…

David Molínek
regionální ředitel

1) Doba je dnes turbulentní a vše se rychle mění. Je potřeba promptně reagovat a přizpůsobovat se jednotlivým pracovním i životním situacím. Nejdůležitější je v dnešní době být silný kapitán, který má jasnou vizi, směr a neměnné hodnoty. Do financí si už většina lidí nejde jen vydělat rychlé peníze, ale spíš to konečně berou jako poslání a službu klientovi.

2) Přibližně v 15 letech nás šlo 8 kamarádů pracovat k pásu do továrny s bonbóny za 25 Kč na hodinu. O pauze jsme mohli jíst neomezené sladkostí. A jak už to tak bývá, když je něčeho příliš… Po týdnu se bonbónů nikdo ani nedotkl.

Radim Skřivan
regionální ředitel

1) Než jsem se sám stal součástí týmu Broker Trustu, bylo pro mě důležité vědět, že budu součástí fungující firmy s jasnou vizí.

2) Moje první větší brigáda byla během školních prázdnin na střední škole. V tu dobu jsem odjel do Londýna, kde jsem pracoval v hotelu vedle katedrály sv. Pavla. Pamatuji si to dodnes, protože jsem jako brigádník pomáhal jejich elektrikáři. Ten jednou zapomněl vypnout proud, což jsem zjistil o chvilku později na vlastní kůži. Naštěstí šlo jen o malý výboj, proto dnes mohu na brigádu vzpomínat s úsměvem a ve zdraví.

Eva Kateřina Gabrielová
regionální ředitelka

1) Moderní firemní kulturu s pozitivním myšlením. 

2) I když pátrám v paměti, to už si dnes bohužel nepamatuji.

Další příspěvky